Skoč na obsah Skoč na menu
Štátny komorný orchester Žilina
zväčšiť písmo | zmenšiť písmo
en sk

FACES PIANO TRIO


16.09.2010, 1900 hod.

platia abonentné vstupenky B

OTVÁRACÍ KONCERT KOMORNÉHO CYKLU

FACES Piano Trio
Ivana Pristašová, husle
Boris Bohó, violončelo
Ladislav Fančovič, klavír

Program:

Ludwig van Beethoven
Klavírne trio D dur op. 70 č. 1

Marián Lejava
Klavírne trio (2010) – svetová premiéra

Peter Iljič Čajkovskij
Klavírne trio a mol op. 50


 

Faces-piano-trio-1.jpg

 

Otvárací koncert komorného cyklu 37. koncertnej sezóny ŠKO Žilina predstaví prvýkrát na pódiu Domu umenia Fatra v Žiline Faces Piano Trio z Bratislavy, ktoré vzniklo roku 2008. Umelecké spojenie troch výrazných sólistických osobností zaujalo okamžite publikum a hudobnú kritiku a priradilo sa k reprezentačným slovenským komorným telesám.
Huslistka Ivana Pristašová je absolventkou viedenskej Universität für Musik und darstellende Kunst, koncertnou majsterkou orchestra Komorní sólisti Bratislava, členkou Klangforum Wien, Ensemble Wiener College, on_line ensemble, Ensemble XX, spoluzakladateľkou súboru Opera Aperta a sláčikového tria Trio EIS.
Violončelista Boris Bohó študoval na AMU v Prahe a VŠMU v Bratislave, dvakrát zvíťazil na Súťaži študentov slovenských konzervatórií. Okrem sólistických vystúpení účinkoval na vedúcich postoch vo voacerých orchestroch - Cappella Istropolitana, Komorní sólisti Bratislava, Solistes Europeens Luxembourg, Slovenská filharmónia, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu.
Klavirista Ladislav Fančovič študoval na vysokých školách v Prahe, Viedni a Bratislave, jeho pedagógmi boli Marián Lapšanský a Wolfgang Watzinger. Získal mnoho ocenení na domácich i medzinárodných súťažiach, účinkoval na významných festivaloch vo väčšine európskych štát1och a v USA, viackrát vystúpil so Slovenskou filharmóniou, Pražskou komornou filharmóniou, Solistes Europeens Luxembourg, je častým hosťom na pódiu Dome umenia Fatra v Žiline. Nahral viacero úspešných profilových CD.

 / Kde nás nájdete / Kontaktný formulár / Úvodná stránka / Podmienky používania / RSS kanál / © 2024 Štátny komorný orchester Žilina