Skoč na obsah Skoč na menu
Štátny komorný orchester Žilina
zväčšiť písmo | zmenšiť písmo
en sk

ŠKO, L. SVÁROVSKÝ, J. Ďurčo-bas, S. Šurín-organ


23.09.2010, 1900 hod.

platia abonentné vstupenky A+B

Dirigent: Leoš SVÁROVSKÝ, ČR
Sólista: Ján Ďurčo, bas
Sólista: Stanislav Šurín, organ

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart
Predohra k opere Cosi fan tutte

Mojmír Hanák
Piesne pre mamu na poéziu Milana Rúfusa

Felix Alexandre Guillmant
Première Symphonie op. 42 pre organ a orchester

Ludwig van Beethoven
Symfónia č. 2 D dur op. 36


 

Svarovsky-Leos.jpgsurin-stanislav.jpgdurco-jan.jpg

 

Bývalý šéfdirigent, terajší hlavný hosťujúci dirigent ŠKO Žilina Leoš Svárovský patrí už neoddeliteľne ku každej koncertnej sezóne ŠKO Žilina. Koncerty s ním sú plné šarmu a neutíchajúcej energie, ktoré prenáša aj na publikum.
Zaujímavou hudobnou udalosťou bude nesporne uvedenie skladby slovenského skladateľa Mojmíra Hanáka, ktorá mala v tomto obsadení premiéru na festivale Nová slovenská hudba v novembri 2008. Kvôli úspechu na tomto festivale a výbornej interpretácii sólistu SND Jána Ďurča sme sa rozhodli uviesť toto dielo aj v Žiline.
Po čase budú mať poslucháči v Dome umenia Fatra možnosť vypočuť si organový koncert s orchestrom - tentokrát úpravu slávnej Organovej symfónie č. 1 pre organ a orchester od francúzskeho romantického skladateľa a organistu Alexandre Guillmanta v podaní popredného slovenského organistu Stanislava Šurína., absolventa VŠMU z triedy Ivana Sokola. Druhá polovica koncertu bude patriť Ludwigovi van Beethovenovi a jeho skvelej 2. symfónii.


 / Kde nás nájdete / Kontaktný formulár / Úvodná stránka / Podmienky používania / RSS kanál / © 2024 Štátny komorný orchester Žilina