Skoč na obsah Skoč na menu
Štátny komorný orchester Žilina
zväčšiť písmo | zmenšiť písmo
en sk

ŠKO, M. KATZ, V. Sverdlov–klavír


14.10.2010, 1900 hod.

platia abonentné vstupenky A+B

POCTA MOZARTOVI
Dirigent: Misha KATZ, Rusko – Francúzsko
Sólista: Vladimír Sverdlov, klavír, Rusko

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart:

Predohra k opere Divadelný riaditeľ

Koncert d mol KV 466 pre klavír a orchester

Symfónia č. 38 D dur KV 504 „Pražská“


Koncerty, ktoré diriguje Misha Katz - francúzsky dirigent ruského pôvodu, žiak legendárneho Mstislava Rostropoviča a Leonarda Bernsteina, sú vždy pre publikum doslova výnimočným umeleckým zážitkom. Vybrúsené dirigentské umenie, charizma a šarm v spojení s plynúcou hudbou strhujúco pôsobia na každého poslucháča. So Štátnym komorným orchestrom Žilina začal Misha Katz spolupracovať v roku 2008 a koncerty pod jeho taktovkou si získali v krátkom čase výnimočnú popularitu. Naposledy očaril poslucháčov na turné ŠKO v Španielsku v máji 2010, ktorého koncerty boli hodnotené zo španielskej strany ako vrcholné podujatia sezóny v jednotlivých španielskych mestách vrátane Barcelony.
Hosťom večera bude aj svetoznámy ruský klavirista Vladimír Sverdlov, držiteľ ocenení z najprestížnejších svetových súťaží (o.i. Queen Elisabeth v Bruseli 1999 a Monte Carlo Piano Masters 2006), ktorý sa v Žiline predstaví po prvýkrát. Koncert je zostavený výlučne z diel Wolfganga Amadea Mozarta – predohra k opere Divadelný riaditeľ, Koncert č. 20 pre klavír a orchester, ktorého pomalú časť poznajú milióny divákov na celom svete vďaka filmu Miloša Formana Amadeus a na záver známa Pražská symfónia, vyjadrujúca vrelý vzťah Mozarta k Prahe.


 / Kde nás nájdete / Kontaktný formulár / Úvodná stránka / Podmienky používania / RSS kanál / © 2024 Štátny komorný orchester Žilina