Skoč na obsah Skoč na menu
Štátny komorný orchester Žilina
zväčšiť písmo | zmenšiť písmo
en sk

Viedenskí klasici


štvrtok 26. 10. 2017 o 1900 hod.
vstupné: 8,- 10,- 12,-€
platia abonentné vstupenky AB

 

Tao Fan, dirigent, Čína
Cong Fan, klavír, Čína

 

program:

Joseph Haydn
L´isola disabitata – predohra

Wolfgang Amadeus Mozart
Klavírny koncert č. 20 d mol KV 466

Ludwig van Beethoven
Symfónia č. 4 B dur op. 60

 

Na poslednom októbrovom abonentnom koncerte zaznejú diela predstaviteľov viedenského klasicizmu – Haydna, Mozarta a Beethovena. Na úvod zaznie predohra k opere Opustený ostrov, ktorú Joseph Haydn skomponoval v roku 1779 v službách kniežaťa Esterházyho. Mozartov Koncert d mol KV 466 je plný dramatických a nepokojných tém i prudkých dynamických zmien. S pochmúrnym charakterom prvej a tretej časti nádherne kontrastuje stredná lyrická časť Romanca. Štvrtá symfónia Ludwiga van Beethovena vznikla v roku 1806. Napriek postupujúcej hluchote je výborným dôkazom Beethovenovej geniálnej zvukovej predstavivosti. 

Fan_Tao_nova_2.jpgFAN_Cong_klavir_ina.jpg

 

Čínski súrodenci - dirigent Tao Fan a klaviristka Cong Fan sú laureáti mnohých medzinárodných súťaží. Výrazným úspechom dirigenta Tao Fana bola špeciálna cena na Sibelius International Conductor Competition vo Fínsku. Úzko spolupracuje so symfonickým orchestrom Čínskeho rozhlasu i mnohým orchestrami v Európe (Fínsko, Ukrajina, Nemecko) a severnej Amerike. Klaviristka Cong Fan študovala na Temple University vo Filadelfii (USA), kde získala doktorát. Ako sólistka spolupracovala s orchestrami v Číne, Taiwane, Hong Kongu, Európe i v USA. Venuje sa i komornej hudbe a momentálne i pedagogickej činnosti na Temple University. Tao Fan a Cong Fan vystúpia s ŠKO po prvýkrát.


 / Kde nás nájdete / Kontaktný formulár / Úvodná stránka / Podmienky používania / RSS kanál / © 2024 Štátny komorný orchester Žilina