Skoč na obsah Skoč na menu
Štátny komorný orchester Žilina
zväčšiť písmo | zmenšiť písmo
en sk

Peter Breiner a Triango


štvrtok 24. 05. 2018 o 1900 hod.
vstupné: 10,- 12,- 14,- €
platia abonentné vstupenky AB

 

Peter Breiner, dirigent
Súbor TRIANGO v zložení:
Peter Breiner, klavír
Stanislav Palúch, husle
Boris Lenko, akordeón
Marian Friedl, jazzový kontrabas a h., ČR

 

program:

Julian Plaza
Nostalgico

Arturo Bernstein
La Gaita

Carlos Gardel
Volver

Julio Cesar Sanders
Adios Muchachos

Cole Porter
So In Love

Peter Breiner
Yeah, Just Like That

Peter Breiner
Slovenské tance


 

Triango_nove.jpgFriedl_Marian_kontrabas.jpg

 

Triango je unikátny projekt známeho slovenského klaviristu, skladateľa a dirigenta Petra Breinera, fantastického jazzového huslistu Stana Palúcha a vzácne všestranného akordeonistu Borisa Lenka. Kmeňovým repertoárom tria je pôsobivá zmes tanga a jazzových improvizácií. Je výsledkom detailného výskumu a tvorivého vkladu, ktorým Triango obohacuje klasické kompozície bratov De Carovcov, Villolda, Gobbiho a Piazzollu. Triango prináša aj vlastné hudobné témy, majúc vždy na zreteli, že vášeň, nostalgia a melanchólia sú samotnou substanciou tanga.

Triango má na svojom konte dva albumy (Triango, 2007; Super Triango, 2011), hosťovanie na jazzových aj klasických festivaloch a niekoľko úspešných zahraničných turné.

Najnovším hudobným projektom Trianga sú Slovenské tance – jazzové úpravy slovenských ľudových piesní. Tance sú v pôvodnej podobe vyše deväťdesiatminútovou orchestrálnou suitou, ktorú skomponoval Peter Breiner, inšpirujúc sa slovenskými ľudovými piesňami. Aktuálne Slovenské tance uvádza Balet SND. Triango predstavilo komornú adaptáciu diela v Carnegie Hall v New Yorku v decembri 2016. V komornej jazzovej úprave hosťuje s triom aj popredný český jazzman a multiinštrumentalista Marian Friedl.

www.triango.sk

www.peterbreiner.com


 / Kde nás nájdete / Kontaktný formulár / Úvodná stránka / Podmienky používania / RSS kanál / © 2024 Štátny komorný orchester Žilina