Skoč na obsah Skoč na menu
Štátny komorný orchester Žilina
zväčšiť písmo | zmenšiť písmo
en sk

ŠKO, D. HERNANDO-RICO, slovensko-argentínsky večer


Štvrtok 11.10.2012 o 1900 hod.

platia abonentné vstupenky AB
vstupné: 7,00,  9,00,  10,00 €

Dirigent: David Hernando Rico, Španielsko
Ana Carolina Diz, soprán, Argentína
Michal Červienka, akordeón

Miešaný mládežnícky zbor Echo
Zbormajster:
Ondrej Šaray

Program:
Tibor Frešo
Piesne na texty J. W. Goetheho

Astor Piazzolla
Aconcagua concerto pre akordeón a orchester

Ariel Ramirez
Misa Criolla pre sóla, zbor a orchester

Koncert sa koná v rámci festivalu zborového spevu Voce Magna 2012.


 

Hernando-Rico_David.jpgDiz_Ana_Carolina_1.JPGervienka_Michal.JPG

 

Úvodnou skladbou koncertu si pripomenieme štvrťstoročie úmrtia hudobného skladateľa Tibora Freša. Argentínsky skladateľ Astor Piazzolla je považovaný za najdôležitejšieho skladateľa tanga v druhej polovici 20. storočia a tvorcu nového štýlu nazvaného nuevo tango, ktorý v sebe zahŕňa aj prvky džezu a klasickej hudby.

Skladateľ Ariel Ramirez bol šíriteľom tradičnej kultúry, ktorá nesie prvky argentínskeho folklóru a tanečnej hudby. Sólistami tohto zaujímavého večera budú argentínska sopranistka Ana Carolina Diz a akordeónový virtuóz Michal Červienka, známy aj z populárnej televíznej súťaže Slovensko má talent (2008), ktorý dokázal, že na akordeóne je možné zahrať spôsobom, ktorý poslucháčom doslova „vyráža dych“.  Taktovka bude patriť španielskemu dirigentovi  Davidovi Hernandovi Ricovi, ktorého už žilinské publikum pozná z nedávneho uvedenia Palmieriho Misa di Tango, ktorá sa stretla s mimoriadnym úspechom. Ramirezovu omšu preslávil po celom svete hlavne tenorista Jose Carreras.


 / Kde nás nájdete / Kontaktný formulár / Úvodná stránka / Podmienky používania / RSS kanál / © 2023 Štátny komorný orchester Žilina