Skoč na obsah Skoč na menu
Štátny komorný orchester Žilina
zväčšiť písmo | zmenšiť písmo
en sk

70 ROKOV SLOVENSKÉHO FILHARMONICKÉHO ZBORU


štvrtok 15. 09. 2016 o 1900 hod.
jednotné vstupné: 8,-€
platia abonentné vstupenky B
Abonentný cyklus "B" Hudba je len jedna


Slovenský filharmonický zbor
Jozef Chabroň, dirigent
Pavol Oravec, tenor
Katarína Turnerová, harfa
Marek Štrbák, organ

 

Slovenský filharmonický zbor v svojom reprezentačnom a capella programe k 70. výročiu od vzniku telesa

 

Na programe diela Mikuláša Schneidera-Trnavského, Sergeja Rachmaninova, Henryka Mikolaja Góreckeho, Ivana Hrušovského, Samuela Barbera, Egona Kráka, Leoša Janáčka, a i.


 

Slovensk_filharmonick_zbor.jpg

 

Slovenský filharmonický zbor, prvá zborová jednotka na Slovensku, teleso mimoriadnych umeleckých kvalít, oslávil vo februári tohto roku okrúhliny – 70 rokov od svojho založenia. Za sedem desaťročí intenzívnej umeleckej aktivity SFZ sa v telese vystriedalo viac generácii spevákov a zbor vyrástol na teleso mimoriadnych kvalít. Dnes sa radí k najlepším európskym ansámblom svojho druhu. Úspešné teleso je nepretržite žiadané nielen na domácej scéne ale aj na prestížnych zahraničných pódiách, pravidelne dostáva priestor najmä v dielach vokálno-inštrumentálnych spoločne s orchestrom Slovenskej filharmónie. Slovenský filharmonický zbor sa v Dome umenia Fatra predstaví vo svojom reprezentačnom a cappella programe k 70. výročiu svojho vzniku.


 / Kde nás nájdete / Kontaktný formulár / Úvodná stránka / Podmienky používania / RSS kanál / © 2024 Štátny komorný orchester Žilina